czwartek, 15 lutego 2018

Within You Without You - premiera coveru zespołu The Beatles

Dzień dobry! Namaste :) 

Dzisiaj dla mnie i chłopaków z Healing Incantation szczególny dzień, ponieważ wypuszczamy w internetową przestrzeń nasze nowe nagranie! Jest to cover utworu "Within You Without You" z rep. The Beatles. Utwór znalazł się w wersji oryginalnej na płycie z 1967r. pt.  Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, a w naszej wersji zamyka nasz wspólny krążek "Mystic India", wydany kilka miesięcy temu. 
To niezwykła, pełna indyjskiego kolorytu kompozycja George'a Harrisona z głębokim przesłaniem, teraz jeszcze bardziej aktualnym niż ponad 50 lat temu, gdy utwór został napisany.
 Zdecydowaliśmy się nagrać tę kompozycję z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze urzekło nas jej piękno i indyjski koloryt, po drugie stanowiło dla nas, i do tej pory stanowi na koncertach muzyczne wyzwanie, a my oczywiście je bardzo lubimy :), no i po trzecie poruszył nas głęboki, mistyczny tekst, który tak idealnie wpisuje się w nasze duchowe poszukiwania i całą podstawę ideologiczną naszej płyty. Tekst był dla nas na tyle ważny, że zdecydowaliśmy się na stworzenie tzw. lyric video - w naszym przypadku prezentacja zdjęć z naszej sesji zdjęciowej, które zrobił Piotr "M'Deck" Zięba opatrzona tekstem utworu. Montażem zająłem się ja :)
Mam nadzieję, że taka forma pozwoli Wam bardziej zagłębić się w przekaz tego szczególnego utworu. 

"Within You Without You"


Oczywiście płyta "Mystic India", cały czas jest w sprzedaży, zarówno fizycznej (wysyłkowej), jak i elektronicznej. Można nabyć ją TUTAJ. 

1 komentarz:

 1. Namaste!
  O jak tu spokojnie i przytulnie ☺
  Chyba się tu przeniose by rozwijać bardziej swoje myśli. Jednak fb jest bardzo ograniczający i wszystko szybko się tam dzieje. Ciekawe czy ktoś tu jeszcze zagląda?
  Pozdrawiam
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń